Przejdź do głównej zawartości

Kasztany, żołędzie i jarzębina.

 



Czas nauczania zdalnego minął. Warto jednak przemycać nasze nowe umiejętności cyfrowe na zajęciach ponieważ nie tylko ułatwia nam to prace, ale i uatrakcyjnia prowadzone przez nas lekcje. Nowa pora roku obfituje w nowe zagadnienia. Ostatnio na zajęciach pojawiają się zatem dary jesieni. Pomocniczki na ten tydzień stworzyłam za pomocą kilku narzędzi: interaktywnej prezentacji w genially, wordwall, learning apps, generator kart: bystre oczko i zagadki matematyczne. 

Link do karty znajdziesz TUTAJ


Karta pracy została stworzona w generatorze "Bystre oczko", ale jak widać narzędzie to zostało trochę inaczej wykorzystane. Tak jak wspomniałam w wcześniejszych postach czasem zdarza się tak, że ogranicza nas tylko wyobraźnia. 


Link do karty znajdziesz TUTAJ

Link do karty znajdziesz TUTAJ



Bystre oczko to jeden z moich ulubionych generatorów. Możemy go użyć do stworzenia ciekawych kart pracy dostosowanych do umiejętności naszych uczniów tak, aby każdy z nich mógł odnieść sukces. Karta pierwsza łączy w sobie dwa generatory: "Bystre oczko" i generator "Pisanie po śladzie." Narzędzia są bardzo intuicyjne, a stworzone w nich karty pracy estetyczne. 

Link do karty znajdziesz TUTAJ

Kolejnym świetnym narzędziem jest generator, który ułatwi nam tworzenie zagadek matematycznych (ZAGADKA MATEMATYCZNA).
 

Jesienne zagadki matematyczne możemy stworzyć też za pomocą platformy WORDWALL nie tylko w formie interaktywnej, ale też w wersji do wydruku. Zobaczcie sami:

Link do karty znajdziesz TUTAJ
Link do ćwiczenia interaktywnego znajdziesz TUTAJ

Na koniec prosta prezentacja w genially, która osobiście przetestowałam na zajęciach. Uczniom bardzo się podobała. Omawialiśmy na niej owoce Dębu czy Klonu. Porównywaliśmy kształty liści. Wykonywaliśmy ćwiczenia w niej zawarte, co pomogło nam utrwalić wiadomości z zajęć i osiągnąć nasz założony cel. Jest to tylko pomoc dydaktyczna dlatego też nie zabrakło realnych jakże teraz powszechnych kasztanów i żołędzi.





Link do prezentacji znajdziesz TUTAJ


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

W krainie grzybów.

 W minionym tygodniu w naszej klasie omawialiśmy tematykę związaną z grzybami. W związku z tym dziś bardzo chętnie podzielę się z Wami moimi pomysłami i pomocami związanymi z tą tematyką. W zdobywaniu nowych jak i utrwalaniu już posiadanych wiadomości towarzyszyło nam wiele ciekawych aktywności. Tydzień rozpoczęliśmy od poznania budowy grzyba. Pomógł nam w tym prosty plakat.  Link do plakatu znajdziesz TUTAJ Omawialiśmy tematykę za pomocą wizualizacji (plastikowy grzyb), ale też pomogły nam interaktywne ćwiczenia, które moi uczniowie bardzo lubią: Link do prezentacji znajdziesz TUTAJ Tym razem stworzyłam interaktywne zdjęcie popularnego MUCHOMORA z ukrytymi zadaniami, które miały na celu utrwalić zdobytą wiedzę. Oprócz głównego celu jakim jest poznanie budowy grzyba dzieci ćwiczyły percepcje wzrokową i logiczne myślenie. Link do karty pracy znajdziesz TUTAJ W kolejnych dniach zdobywaliśmy wiedzę na temat grzybów jadalnych i trujących. W tym celu powstał kolejny plakat obrazuj...

Emocje i własne grafiki :) Wystarczy zacząć...

Prawdopodobnie niektórzy z nas pracują znów w formie zdalnej, inni wciąż stacjonarnie, a jeszcze inni tak jak ja,: raz tak, a raz tak- hybrydowo. Chcę zaprezentować Wam coś zupełnie dla mnie nowego połączone z czymś nie tak nowym, ale wciąż aktualnym, ciekawym i niezwykle pomocnym w pracy zdalnej jak i stacjonarnej- własne rysunki umieszczone w Genially:) Przygotowałam prezentację o emocjach (6 podstawowych).  Zadania zawarte w prezentacji mają rozwijać m.in.: Oddziaływania terapeutyczne (w tym rozwijanie kompetencji emocjonalno- społecznych, komunikacyjnych i technik szkolnych) : rozpoznawanie emocji, nazywanie emocji, czekanie na swoją kolej, naśladowanie... odczytywanie etykiet, kształtowanie wypowiedzi ustnej ćwiczenia percepcji słuchowej... Pierwszy raz wykorzystałam swoje rysunki. Jest, to o tyle pożyteczne, miłe i kreatywne zajęcie umożliwiające nam stworzenie takich grafik, które będą w optymalnym stopniu dostosowane do tematu lekcji i naszych potrzeb, a przede wszystkim po...

Na majowej łące...

W maju poruszamy wiele istotnych kwestii zaczynając od tematów związanych z naszą ojczyzną, o czym wspomniałam TUTAJ ,  TUTAJ  czy TUTAJ , po tematy związane z piękną Polską przyrodą, o której wspomnę w tym poście, kończąc na tematach związanych z rodziną, o których zamierzam wspomnieć w moim kolejnym poście niebawem :) ChcĘ podzielić się z Wami moimi pomocniczkami jak zwykle w wersji tradycyjnej i w wersji interaktywnej. Do opracowania materiałów wykorzystałam takie generatory jak:  Bystre oczko Czytanie globalne Wykreślanki Krzyżówki obrazkowe Do stworzenia interaktywnych kart pracy użyłam takich stron jak: https://www.liveworksheets.com / https://www.genial.ly/ https://wordwall.net/ Interaktywne ćwiczenia są dobrą alternatywą dla uczniów, którzy nie posiadają drukarek. Możemy stworzyć na podstawie już posiadanych przez nas kart pracy, onlinowe ćwiczenia, dzięki wspomnianej już stronie  https://www.liveworksheets.com / sprawdźcie sami: Karty pracy stworzone na...